TIPY A RADY

pro všechny majitele

 

 

Na této rubrice se můžete podílet všichni, kteří máte nějaké užitečné rady, nápady a tipy na úpravy, nebo opravy tohoto skvělého sporťáku.

 

Vaše příspěvky posílejte na můj

E-mail.

 

 

 

Spoustu dalších informací najdete na fóru VW Clubu CZ

 

VW CLUB

 

 

 

předchozí

Montáž Xenonů do původních světlometů

Nejprve je potřeba vyrobit redukci objímky z xenonu na H4 (obr.1). Potom rozeberte světlomet a připojte napájení xenonu podle přiloženého schéma (zapojení je provedeno tak, že xenon svítí jako tlumené světlo a při přepnutí na dálkové, svítí zároveň s ním).

Objímka Schéma

Protože napájení z původního konektoru světlometu bylo nedostačující (xenon blikal jako stroboskop), musel jsem napájení připojit přes spínací relé přímo z + kontaktu autobaterie.

Nakonec vyndejte původní žárovku H4 a vložte xenonovou. Konektor pro dvouvláknovou žárovku H4 ponechte. Kdykoliv potom můžete po odpojení xenonů znovu použít původní žárovky H4.

Xenon_1 Xenon_2 Xenon_3
Xenon_4 Xenon_5 Xenon_6

Pozn.: na obrázcích jsou použity čiré lampy od fa. InPro s žárovkami H7 do kterých není potřeba vyrábět redukci na žárovku.

Montáž navigace

Rozhodl jsem se pro umístění navigace do prostoru místo rádia a ovládání topení. Je tedy nutné odstranit příčku, která podpírá rádio a vyrobit novou, tak aby podpírala navigaci. Ovládání topení jsem přesunul do odkládacího prostoru pod popelníkem.

Navi_01 Navi_02 Navi_03 Navi_04
Navi_05 Navi_06 Navi_07 Navi_08
Navi_09 Navi_10

předchozí

 

 

Webmaster: Radek PAVLE